Služby Božie z Pezinka 25. 3.

RTVS v Rádiu Slovensko a Rádiu Regina odvysiela na 6. pôstnu nedeľu 25. marca 2018 o 9.05 hod. pašiové služby Božie z CZ ECAV Pezinok. Kázať bude zborový farár Vladimír Kmošena, konsenior BAS. Spievať sa bude podľa Pašíí na Kvetnú nedeľu.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 20.3.2018

Prečítajte si EPST č. 10 - 2018

Biblia je knihou kníh, no niekedy jej nerozumejú ani dospelí. Hoci je pre kresťanov výnimočná a chcú ju ako poklad odovzdať ďalšej generácii, je predovšetkým – a sám názov to napovedá – knihou. Ako ju priblížiť deťom? Od akého veku treba dieťa zoznamovať s Bibliou? Na to odpovie téma najnovšieho Evanjelického posla.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 13.3.2018

Televízny posol 11. 3.

Televízny posol, magazín pre evanjelikov s presahom na ďalšie cirkvi, si pozrite na DVOJKE v nedeľu 11. 3. 2018 o 13.20 hod. Repríza: 12. 3. 2018 o 12.55 hod. 19.45 Dvojka – Slovo Milana Juríka, prodekana EBF UK v Bratislave

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 9.3.2018

Prečítajte si EPST č. 9 - 2018

Marec sa už roky spája s knihami. Kniha totiž bola a je neodmysliteľným spoločníkom mladších aj starších. Je však aj v dnešnej pretechnizovanej dobe marec stále oprávneným mesiacom knihy? Ako to bolo v minulosti? Na to sme sa pozreli v téme 9. čísla Evanjelického posla.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 8.3.2018

Prečítajte si EPST č. 8 - 2018

Vyše 240 popravených a 4500 zahynulo vo väzení. Vyše 2000 odsúdených z politických dôvodov, 10 000 ľudí skončilo v táboroch nútených prác bez súdu. Stovky tisíc odišli do exilu. Represie tvrdo postihli vysokoškolákov, sedliakov, dôstojníkov, farárov, veriacich... Aj v EP pripomíname, čo sa udialo pri komunistickom puči pred 70 rokmi.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 26.2.2018

Prečítajte si EPST č. 7 - 2018

Prednedávnom sa v niektorých zboroch našej cirkvi odohrali „konferencie o rodovej rovnosti“. Čo sa skrýva za týmto pojmom? Akú ideológiu si máme predstaviť pod názvom „gender“ a čo so sebou prináša do našej spoločnosti a cirkvi? Poznáme jej pravú tvár a skryté úskalia? I na to odpovedá téma nového čísla Evanjelického posla.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 20.2.2018

Služby Božie na 1. pôstnu nedeľu zo Soli

RTVS – STV na Jednotke odvysiela na 1. pôstnu nedeľu 18. februára 2018 o 9.30 hod. priamy prenos z evanjelických služieb Božích z CZ ECAV Soľ. Kázať bude konsenior ŠZS Ľuboš Kubačka; spievať sa budú piesne ES č. 80, 85, 83, 110, A 30.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 13.2.2018

Nové na ITV - 150. výročie Timravy v Lučenci

Bratia a sestry, na ITV ECAV na Slovensku Vám v rubrike Kresťanská kultúra prinášame video z expozície Škola našich predkov k 150. výročiu narodenia B. Slančíkovej-Timravy (Mestské múzeum v...

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv(at)ecav.sk | 13.2.2018

Prosba o hlasovanie na podporu gelnického organa

Z CZ ECAV Gelnica nás oslovili s prosbou informovať o hlasovaní na internetovej stránke www.nadaciavub.sk/poklady. Hlasovaním podporíte opravu ich organa. Hlasovať sa dá len do 25. februára.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 12.2.2018

Prečítajte si EPST č. 6 - 2018

Pôst je vraj najnáročnejším obdobím cirkevného roka. Čas očakávania, čas pokánia. Aký má byť skutočný kresťanský pôst? Odpovede na otázky, ktoré súvisia s obdobím pôstu, nájdete v 6. čísle Evanjelického posla.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 12.2.2018