Prečítajte si v EPST č. 9 − 2017

Už sedemdesiat rokov v Prahe pracuje cirkevný zbor, ktorý združuje slovenských evanjelikov. Svoje jubileum – spoločne s výročím reformácie – si pripomenuli dvojdňovými oslavami spojenými s posviackou Zvona reformácie. Informácie z Prahy vám prináša najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 14.3.2017

Prečítajte si v EPST č. 8 − 2017

Púrím je jedným z menej známych židovských sviatkov, ktorý v tomto roku pripadá na 12. marca. Jeho pôvod sa vysvetľuje v biblickej knihe Ester. Aký je jeho význam a prečo má tento sviatok nádych hazardu a zábavy? Dočítate sa v téme najnovšieho Posla.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 9.3.2017

RTVS - STV na 1. pôstnu nedeľu

RTVS - STV na DVOJKE odvysiela na 1. pôstnu nedeľu 5. marca 2017 o 10.00 hod. evanjelické služby Božie z CZ ECAV Nesvady. Kázať bude zborová farárka Mgr. Mária Popičová, konseniorka Dunajsko-nitrianskeho seniorátu. Spievať sa budú piesne z ES č. 117, 114, 82, 96 a A 28. O 11.20 hod. si môžete pozrieť dokument o Jurajovi Stockelovi.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 3.3.2017

Z obsahu Dúhy - marec 2017

Maľované čítanie – Podobenstvá Príbeh s domaľovankou – Našli sme jar! Evanjelické osobnosti – Ľubomír Feldek Vynálezy, ktoré zmenili svet – Pexeso; Super rýchly vlak Na detskej besiedke – Boh hľadí na srdce človeka Predstavujeme vám... – EZŠ Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 1.3.2017

Nové na ITV - rozhovor s I. Lukáčom

Bratia a sestry, na ITV ECAV na Slovensku Vám v rubrike Rozhovory prinášame rozhovor s bratom generálnym dozorcom ECAV na Slovensku doc. MUDr. Imrichom Lukáčom, CSc....

Blažena Zaťková, tajomníčka ITV, itv(at)ecav.sk | 23.2.2017

Spomienka na brata farára Lacka

Pavel Gabriš pripravil spomienku na zosnulého brata farára Jána Lacka vo forme rozhovoru o jeho vzťahu ku Kralickej biblii. Rozhovor si možno vypočuť na Rádiu Regina v sobotu 25. 2. 2017 po 17. hod. v relácii Viera v živote. Brata farára si môžete pripomenúť aj na Internetovej televízii ECAV na Slovensku v rubrike

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 23.2.2017

Služby Božie z Mengusoviec 26. 2.

V Predpôstnu nedeľu 26. 2. 2017 o 9.05 hod. si v Rádiu Slovensko môžete vypočuť evanjelické služby Božie z Mengusoviec. Kázať bude zborový farár Mgr. Tibor Molnár. Spievať sa budú piesne ES č. 377, 458, 229, 550, A 88.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 22.2.2017

Presun Televízneho posla z 12. 2. na 19. 2.

Bratia a sestry, premiéra náboženského magazínu Televízny posol z 12. 2. 2017 bola presunutá na nedeľu 19. 2. 2017 o 10:25 na Dvojku; repríza bude v piatok 24. 2. 2017 o 13:25 na Dvojke. Reláciu si môžete pozrieť aj v archíve RTVS.

Miloslav Gdovin, dramaturg, Redakcia duchovného života RTVS, miloslav.gdovin(at)rtvs.sk | 15.2.2017

Prečítajte si v EPST č. 5 − 2017

Pokrytectvo sa dnes odhaľuje a pranieruje prakticky všade. V politike, cirkvi aj v živote. Aj keď predstava sveta bez pokrytectva je príťažlivá, stretávame sa i s názormi, že istá miera pokrytectva robí život ľahším. Ako to teda je? Dočítate sa v téme najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 13.2.2017

Prečítajte si v EPST č. 4 − 2017

Diskusia o zmene štruktúry cirkvi je už niekoľko rokov v plnom prúde. Čo si o nej myslia tí, ktorých sa najviac týka – členovia cirkevných zborov, duchovní...? Dozviete sa v najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier, kde vám prinášame názory na reštrukturalizáciu ECAV.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 9.2.2017