Príbehy spravodlivých v RTVS

Bratia a sestry, upozorňujeme vás na novú reláciu Spravodliví, ktorá sa vysiela na DVOJKE vždy v pondelok o 21.40 hod. Relácia Encyklopédia spravodlivých sa vysiela na Rádiu Slovensko každú druhú nedeľu o 23.05 hod. Sú to príbehy o ľudskej statočnosti a odvahe počas 2. svetovej vojny. +

Dagmar Mozolová, RTVS, dagmar.mozolova@)rtvs.sk | 16.10.2015

Televízny posol 18. 10.

Orientácie - Televízny posol: RTVS - DVOJKA v nedeľu 18. 10. 2015 o 13:10 - téma: Po stopách M. Luthera Repríza: piatok 23. 10. 2015 o 11:25

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 16.10.2015

Vyšiel časopis Rozmer č. 3 - 2015

V týchto dňoch vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne. Renomovaní autori sa v ňom venujú aktuálnej problematike nových náboženských hnutí a siekt, ako i javom, ktoré s touto tematikou súvisia. Vydavateľmi časopisu sú Ekumenická rada cirkví v SR a občianske združenie Ekumenická spoločnosť pre štúdium siekt.

Boris Rakovský, šéfredaktor | 6.10.2015

Prečítajte si v EPST č. 40

Snahy umlčať pravdu tu vždy boli, a ako sa ukazuje, aj sú a zrejme ďalej budú. Najnovší Evanjelický posol spod Tatier však v téme tohto čísla zanecháva odkaz: Pravda zvíťazí. O tom, aké je to hľadať pravdu, šíriť ju a žiť podľa nej sa dočítate na stranách 8 – 9.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 5.10.2015

Čo nájdete v októbrovej Dúhe?

Z obsahu októbrovej Dúhy: Chcem nasledovať Pána Ježiša Elenkin príbeh: O radosti z tvorivosti Čím budem? – Kuchár / Cukrár Svetové vynálezy: Múdrosť z Mezopotámie Na detskej besiedke: Rybári Peter a Ondrej

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 4.10.2015

Prečítajte si v EPST č. 39

Cirkevné obrady - kazuálie sú cestou, ako osloviť aj ľudí, ktorí sa vzdialili od cirkvi, prípadne tých, ktorí si k nej ešte vôbec nevybudovali vzťah. Cez krsty, konfirmáciu či pohreb tak možno konať misijnú prácu. Svoje o tom vedia vo Fínskej evanjelickej luteránskej cirkvi. O tom, aké skúsenosti od nich môžeme čerpať, hovorí téma najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 28.9.2015

Služby Božie zo Sv. Jura 27. 9.

V nedeľu 27. septembra 2015 o 9.05 hod. na Rádiu Slovensko si môžete vypočuť pravidelné služby Božie (každú 4. nedeľu v mesiaci) - tentoraz zo Svätého Jura; kázať bude ev. farár Michal Koreň. Spievať sa budú piesne ES č. 194, 458, 198, 649, 223, A 54.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 17.9.2015

Prečítajte si v EPST č. 37

Recept na šťastie - to je to, čo mnohým ľuďom ponúkajú rôzne sekty. Využijú ľudskú slabosť, chvíľu životnej krízy a vzápätí nastúpi proces manipulácie tak, aby sa človek stal od sekty závislým. Ako sa brániť a čo robiť, ak sa člen rodiny dostal do kontaktu so sektou, poradí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 14.9.2015

Teologická konferencia 2015 - informácie

Informácie pre účastníkov Teologickej konferencie 2015 16.-18. 9. 2015 v Trnave. Program Informácie Mapa Pre väčšie rozlíšenie si mapu stiahnite pomocou pravého tlačidla myši a "Ulož obrázok ako .." .

Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | 14.9.2015

Prečítajte si v EPST č. 36

Domáce násilie je celospoločenským problémom a štatistiky uvádzajú, že ho na vlastnej koži zažila každá piata žena. Aké má podoby a ako ho treba riešiť? Dočítate sa v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova@tranoscius.sk | 7.9.2015