ODPORÚČAME VÁM

... výber z intímnej lyriky chorvátskeho básnika Viktora Vidu (l9l3 – l960), ktorá vyšla pod názvom Metamorfózy ticha (LOGOS – E. H. Piešťany) v preklade básnika Tomáša Gálla. Poézia južných Slovanov je u nás pomerne neznáma, a tak výber z tvorby V. Vidu je vítanou novinkou, na ktorej si môžu „pochutnať“ milovníci poézie.

-ck- | 20.12.2007

Synoda ECAV 2008

Predsedníctvo synody Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v zmysle Cirkevného zákona č. 15/94, § 2 ods.1 o rokovacom poriadku v orgánoch organizačných jednotiek ECAV na Slovensku zvoláva na dni 6. a 7. júna 2008 do Košíc Synodu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Predsedníctvo synody ECAV | 7.12.2007

Materiály k adventu

Bratia farári a sestry farárky, v týchto dňoch ste dostali zásielku, ktorá okrem iného obsahuje aj materiál vnútornej misie k Adventu 2007.

Štefan Kiss | 5.12.2007

Najnovšia kniha z TRANOSCIA

Ponúkame vám knihu popredného odborníka na sekty Stevena Hassana pod názvom UVOĽNIŤ PUTÁ s podtitulmi Dať ľuďom silu myslieť za seba – Nový prístup pomoci obetiam siekt.

Ján Benčík | 28.11.2007

NEPREHLIADNITE !

ED ECAV vydala v roku 2007 pre učiteľov náboženstva, bratov farárov a sestry farárky, ako aj pre širokú verejnosť 1. diel metodickej príručky o diakonii pod názvom OBJAVIŤ DIAKONIU V BIBLII A V DEJINÁCH.

Tlačové oddelenie GBÚ | 18.11.2007

Ekumenická rada cirkví v SR opakovane vypisuje konkurz

Vzhľadom na skutočnosť, že v konkurze dňa 4. júla 2007 výberová komisia nevybrala žiadneho uchádzača a konkurz 19. septembra 2007 bol anulovaný, Ekumenická rada cirkví v SR opakovane vypisuje konkurz na obsadenie miesta generálneho tajomníka.

Predsedníctvo Ekumenickej rady cirkví v SR | 16.11.2007

Oznam

Iste poznáte mnohých, ktorí v rokoch 1948 až 1954 nevinne trpeli, lebo za svoje ideové presvedčenie, náboženské aktivity či nesúhlas s násilnou kolektivizáciou pôdy sa dostali do osobitného komanda vo vojenských táboroch nútených prác (VTNP) alebo PTP.

Dr. František Kľuska | 6.11.2007

Ďalšie voľby vo Východnom dištrikte

Nakoľko ani jeden z kanditátov na biskupa Východného dištriktu nedosiahol potrebnú nadpolovičnú väčšinu platných odovzdaných hlasov (pripomíname, že brat konsenior Mgr. Slavomír Sabol získal 49,48 hlasov a sestra seniorka Mgr. Katarína Hudáková dostala 47,54 % hlasov), v zmysle CZ č. 11/94 dištriktuálne presbyterstvo VD 13. októbra 2007 vyhlásilo ďalšie voľby.

Tlačové oddelenie GBÚ | 1.11.2007

POZVÁNKA

Informačné semináre k výzve na predkladanie žiadostí z grantového programu č. 8 - Nehmotné kultúrne dedičstvo a kultúrno-osvetová činnosť

Tlačové oddelenie GBÚ | 10.10.2007