POZÝVAME VÁS

10. 5. 2008 Príbelce - 9.30 hod. - Dištriktuálny konvent Západného dištriktu ECAV na Slovensku 11. 5. 2008 Príbelce - 10.00 hod. - posviacka Domova komplexnej starostlivosti o starých ľudí

Tlačové oddelenie GBÚ  | 7.5.2008

CIRKEVNÉ LISTY č. 4 – 5 2008

Keď som sledoval počet členov v jednotlivých cirkevných zboroch a porovnával to so súčasnosťou, nechcel som veriť vlastným očiam – takmer samé mínus a mínus. Neodbytne sa preto natíska otázka – je táto úpadková tendencia trvalá a nezvratná? Dá sa s tým ešte niečo robiť? Ak áno, tak čo?

Ján Hroboň, šéfredaktor | 6.5.2008

ODPORÚČAME VÁM

Vo vydavateľstve Tranoscius nedávno vydali dlho očakávaný anglický preklad obrazovej publikácie Evanjelické kostoly na Slovensku (preklad Vilmy Kucharekovej a Dr. Tomáša Drobenu).

Ján Benčík | 2.5.2008

Uvoľnené miesto v SLZ

Svetový luteránsky zväz vypisuje konkurz na pozíciu Oblastného zástupcu programov SLZ v strednej Amerike; bližšie informácie tu (1 a 2).

Zahraničné oddelenie | 11.4.2008

ODPORÚČAME VÁM:

Vydavateľstvo Tranoscius pripravilo reedíciu obľúbenej knižočky pre najmenších PROSBIČKY DO RUČIČKY – MODLITBIČKY PRE DETIČKY.

Ján Benčík | 9.4.2008

PRIPOMÍNAME SI

9. 4. 1933 v Bratislave zomrel Dušan Fajnor, evanjelický farár, senior, biskup ZD a generálny biskup, právnik, filozof, redaktor (75. výročie) – viac pozri tu. 3. apríla 1913 sa v Starej Turej narodil Rudolf Koštiaľ, evanjelický farár, myjavský senior, biskup Západného dištriktu, šéfredaktor Cirkevných listov, prekladateľ, zakladateľ a predseda...

Tlačové oddelenie GBÚ  | 8.4.2008

Vyšlo nové číslo časopisu Rozmer

V týchto dňoch vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý čitateľovi ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne.

–br– | 6.4.2008

4. vyšehradská konferencia Eurodiaconie

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku s grantovou podporou Medzinárodného Vyšehradského fondu organizuje konferenciu „Byť začlenený v komunite krajín V4“ v dňoch 15. až 17. apríla 2008 vo Svätom Jure.

Marta Lipovská | 4.4.2008

Nové vydanie Pašií

Milé sestry a bratia, už túto nedeľu sa budú v našich chrámoch čítať Pašie. Tranoscius k tohoročnej Veľkej noci pripravil nové, opravené vydanie v novej, výtvarne krajšej väzbe.

Ján Benčík | 11.3.2008

Vyšli nové Cirkevné listy

Posledné číslo Cirkevných listov je venované najmä problematike Krstu svätého, ktorú vysvetľujú prostredníctvom fiktívneho rozhovoru s prof. Roháčkom a reflexie J. V. Hroboňa.

Ján Hroboň, šéfredaktor CL | 10.3.2008