Prečítajte si v EPST č. 9

Chudoba existuje, je čas na úspory – konštatuje vo svojej téme najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier. Čo si vlastne máme predstaviť pod pojmom chudoba a ako sa na ňu možno v spoločnosti pripraviť, resp. existuje pre ňu reálne riešenie? Aj to sú otázky, ktoré kladie téma najnovšieho čísla EPST.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 8.3.2016

Prečítajte si v EPST č. 8

Adopcia rodín utečencov cirkevným zborom je projekt Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, ktorý má prispieť k riešeniu celoeurópskej migračnej krízy. Ako sa - pol roka po jeho schválení v generálnom presbyterstve - darí napĺňať idey tohto projektu? O tom hovorí téma nového Posla.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 4.3.2016

Služby Božie zo Štrby 28. 2.

Na 3. pôstnu nedeľu 28. 2. 2016 o 9.05 hod. si v Rádio Regina a Rádio Slovensko môžete vypočuť služby Božie z Ev. a. v. kostola v Štrbe; kázať bude zborový farár Mgr. Stanislav Baloc. Spievať sa budú piesne z ES č. 85, 89, 109, 93, A 29.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 25.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 7

Voliť či nevoliť? Otázka, ktorá v týchto dňoch, tesne pred parlamentnými voľbami, zamestnáva mysle mnohých ľudí, medzi nimi aj kresťanov. Ako sa má rozhodnúť kresťan a ako má využiť svoj podiel na správe verejných vecí – o tom hovorí téma 7. čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 25.2.2016

Dr. Martin Luther zomrel pred 470 rokmi

Dňa 18. februára 2016 uplynulo 470 rokov od úmrtia reformátora Dr. Martina Luthera, cirkvi. Zomrel 18. februára 1546 vo veku 62 rokov vo svojom rodnom meste Eisleben. V rámci Lutherovej dekády − desaťročia príprav na 500. výročie reformácie Martina Luthera, ktoré bude v roku 2017 − v blízkosti Zámockého chrámu vo Wittenbergu vzniká...

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 19.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 6

Bariéra je pojem, ktorý sa spája s rôznymi oblasťami. Často frekventovaný je v živote zdravotne postihnutých, hendikepovaných. Existuje cesta, ako proti nim bojovať, resp. naučiť sa žiť s vedomím ich existencie? Čo môže pre zlepšenie kvality života hendikepovaných ľudí urobiť cirkevný zbor? Aj o tom je nové číslo Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 16.2.2016

Služby Božie na 1. pôstnu nedeľu 14. 2.

RTVS – DVOJKA – nedeľa 14. 2. 2016 o 10.00 hod. - služby Božie z Ev. a. v. kostola v Dubovom (CZ ECAV Ostrá Lúka); káže senior Zvolenského seniorátu Ján Čáby; piesne ES č. 80, 117, 82, 92, 250, A 32

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 10.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 5

Začína sa obdobie pôstu. Štyridsať dní príprav na veľkonočné sviatky, ktoré každého človeka pozývajú k pokániu. O tom, ako ho užitočne prežiť a na čo sa v ňom sústrediť, hovorí téma 5. tohtoročného čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 8.2.2016

Čo nájdete vo februárovej Dúhe?

Z obsahu: Chcem nasledovať Pána Ježiša – Zázračná lampa Z príbehu do príbehu – Výnimočná hra Čím budem? – Herečka/Fotografka Svetové vynálezy – Zrod fotografie Na detskej besiedke – Herodes, Herodias a Salome

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 5.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 4

Počas Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa znova venovala pozornosť ekuméne. Ako spoločenstvo kresťanských cirkví funguje v praxi, ako sa to odráža vo vzťahoch medzi veriacimi rôznych cirkví? O tom hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier, v ktorom sa okrem toho dočítate:

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 1.2.2016