PRIPOMÍNAME SI

9. 4. 1933 v Bratislave zomrel Dušan Fajnor, evanjelický farár, senior, biskup ZD a generálny biskup, právnik, filozof, redaktor (75. výročie) – viac pozri tu. 3. apríla 1913 sa v Starej Turej narodil Rudolf Koštiaľ, evanjelický farár, myjavský senior, biskup Západného dištriktu, šéfredaktor Cirkevných listov, prekladateľ, zakladateľ a predseda...

Tlačové oddelenie GBÚ  | 8.4.2008

Vyšlo nové číslo časopisu Rozmer

V týchto dňoch vyšlo nové číslo štvrťročníka Rozmer – časopisu pre kresťanskú duchovnú orientáciu, ktorý čitateľovi ponúka prehľad o súčasnej náboženskej scéne.

–br– | 6.4.2008

4. vyšehradská konferencia Eurodiaconie

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku s grantovou podporou Medzinárodného Vyšehradského fondu organizuje konferenciu „Byť začlenený v komunite krajín V4“ v dňoch 15. až 17. apríla 2008 vo Svätom Jure.

Marta Lipovská | 4.4.2008

Nové vydanie Pašií

Milé sestry a bratia, už túto nedeľu sa budú v našich chrámoch čítať Pašie. Tranoscius k tohoročnej Veľkej noci pripravil nové, opravené vydanie v novej, výtvarne krajšej väzbe.

Ján Benčík | 11.3.2008

Vyšli nové Cirkevné listy

Posledné číslo Cirkevných listov je venované najmä problematike Krstu svätého, ktorú vysvetľujú prostredníctvom fiktívneho rozhovoru s prof. Roháčkom a reflexie J. V. Hroboňa.

Ján Hroboň, šéfredaktor CL | 10.3.2008

OZNAM

Zmena telefónneho čísla: FÚ Chyžné, FÚ Lazy pod Makytou

Tlačové oddelenie | 9.3.2008

PRÁVE VYŠLO:

Mária Rázusová-Martáková:V TICHU KAJÚCNOSTI Zlatica Oravcová:PODAJ NÁM RUKU

Ján Benčík, Tranoscius | 29.2.2008

Výberové konanie

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku, Generálny biskupský úrad vyhlasuje výberové konanie na obsadenie miesta: odborný ekonóm / ekonóm

Generálny biskupský úrad ECAV | 26.2.2008

Marcová Dúha

Marcová Dúha je okrem iného venovaná udalostiam Veľkej noci. Veríme, že i v dnešnom svete má viera v Pána Ježiša silu uzdravovať telesné aj duchovné nemoci. Boh je živý! A Ten, kto je živý, môže nádej a nový život ponúknuť každému, kto Mu otvorí srdce – dospelým i deťom.

Redakcia Dúhy | 25.2.2008

ODPORÚČAME VÁM

Vydavateľstvo Tranoscius v spolupráci s dánskym evanjelickým vydavateľstvom Scandinavia Publishing House vydalo dva zaujímavé knižné tituly pre menšie deti: MOJA PRVÁ KUFRÍKOVÁ BIBLIA a PUZZLOVÁ BIBLIA – Božie nádherné stvorenie.

Ján Benčík | 14.2.2008