Marcová Dúha

Marcová Dúha je okrem iného venovaná udalostiam Veľkej noci. Veríme, že i v dnešnom svete má viera v Pána Ježiša silu uzdravovať telesné aj duchovné nemoci. Boh je živý! A Ten, kto je živý, môže nádej a nový život ponúknuť každému, kto Mu otvorí srdce – dospelým i deťom.

Redakcia Dúhy | 25.2.2008

ODPORÚČAME VÁM

Vydavateľstvo Tranoscius v spolupráci s dánskym evanjelickým vydavateľstvom Scandinavia Publishing House vydalo dva zaujímavé knižné tituly pre menšie deti: MOJA PRVÁ KUFRÍKOVÁ BIBLIA a PUZZLOVÁ BIBLIA – Božie nádherné stvorenie.

Ján Benčík | 14.2.2008

Pomôžeme blížnym v Keni?

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku nedávno vyhlásila zbierku na pomoc deťom v Nairobi, ktoré potrebujú finančné prostriedky na jedlo, lieky, postele a posteľné prikrývky. Deti sú umiestnené v detskom domove, kde navštevujú aj školu. Ide o zariadenie s názvom Detský záhradný domov a škola.

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 5.2.2008

Biblický tábor vo Veľkom Slavkove

Ak si študent VŠ alebo pracujúci, možno aj nezamestnaný alebo na materskej a chceš urobiť niečo pre svojho ducha, dušu, ale aj telo, pozývame ťa na tábor do Veľkého Slavkova v čase 8. 2. – 15. 2. 2008.

Ján Vecan | 4.2.2008

19. 1. – Svetový deň náboženstiev

Vznik vierovyznaní možno rozoberať z viacerých uhlov pohľadu. Známa je teória mytologicko-prírodná (mýtus je najstarším náboženským útvarom), animistická (aj neživé veci majú dušu), magická (človek mal pocit tajuplnej sily) či náboženskej degenerácie (čistý pojem najvyššej bytosti).

Liptovské noviny, Ján Szabó | 21.1.2008

Zbierka na pomoc Keni

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku vyhlásila vnútrocirkevnú zbierku na pomoc občanom postihnutým nepokojmi v Keni. Humanitárna pomoc bude realizovaná prostredníctvom slovenských kresťanských organizácií v Keni.

Evanjelická diakonia | 12.1.2008

J. B. Hroboň - Evanjelium stromov v mošovskom zimnom parku

Kniha úvah zosnulého brata farára Jána Bohdana Hroboňa, ktorá je zároveň svedectvom o jeho živote, je napísaná slovensky, anglicky a nemecky, (ukážka, pozri tu) má 88 strán a pevnú väzbu s prebalom.

Jozef Sopoliga, riaditeľ | 11.1.2008

Hľadáme dobrovoľníkov!

Evanjelická diakonia ECAV hľadá dobrovoľníkov vo veku 18 - 30 rokov na tieto projekty: Centrum Eliada - Stredisko pre deti a mládež so špecifickými potrebami v Brne Základná, stredná a materská škola pre deti a mládež s postihnutím v Bohumíne.

Mgr. Dana Marková | 22.12.2007

ODPORÚČAME VÁM

... výber z intímnej lyriky chorvátskeho básnika Viktora Vidu (l9l3 – l960), ktorá vyšla pod názvom Metamorfózy ticha (LOGOS – E. H. Piešťany) v preklade básnika Tomáša Gálla. Poézia južných Slovanov je u nás pomerne neznáma, a tak výber z tvorby V. Vidu je vítanou novinkou, na ktorej si môžu „pochutnať“ milovníci poézie.

-ck- | 20.12.2007

Synoda ECAV 2008

Predsedníctvo synody Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v zmysle Cirkevného zákona č. 15/94, § 2 ods.1 o rokovacom poriadku v orgánoch organizačných jednotiek ECAV na Slovensku zvoláva na dni 6. a 7. júna 2008 do Košíc Synodu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Predsedníctvo synody ECAV | 7.12.2007