Prečítajte si v EPST č. 6

Bariéra je pojem, ktorý sa spája s rôznymi oblasťami. Často frekventovaný je v živote zdravotne postihnutých, hendikepovaných. Existuje cesta, ako proti nim bojovať, resp. naučiť sa žiť s vedomím ich existencie? Čo môže pre zlepšenie kvality života hendikepovaných ľudí urobiť cirkevný zbor? Aj o tom je nové číslo Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 16.2.2016

Služby Božie na 1. pôstnu nedeľu 14. 2.

RTVS – DVOJKA – nedeľa 14. 2. 2016 o 10.00 hod. - služby Božie z Ev. a. v. kostola v Dubovom (CZ ECAV Ostrá Lúka); káže senior Zvolenského seniorátu Ján Čáby; piesne ES č. 80, 117, 82, 92, 250, A 32

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 10.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 5

Začína sa obdobie pôstu. Štyridsať dní príprav na veľkonočné sviatky, ktoré každého človeka pozývajú k pokániu. O tom, ako ho užitočne prežiť a na čo sa v ňom sústrediť, hovorí téma 5. tohtoročného čísla Evanjelického posla spod Tatier.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 8.2.2016

Čo nájdete vo februárovej Dúhe?

Z obsahu: Chcem nasledovať Pána Ježiša – Zázračná lampa Z príbehu do príbehu – Výnimočná hra Čím budem? – Herečka/Fotografka Svetové vynálezy – Zrod fotografie Na detskej besiedke – Herodes, Herodias a Salome

Iveta Topolčanyová s kolektívom Dúhy | 5.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 4

Počas Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa znova venovala pozornosť ekuméne. Ako spoločenstvo kresťanských cirkví funguje v praxi, ako sa to odráža vo vzťahoch medzi veriacimi rôznych cirkví? O tom hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier, v ktorom sa okrem toho dočítate:

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 1.2.2016

Prečítajte si v EPST č. 3

Štrajk je v týchto dňoch mimoriadne často skloňovaným pojmom. Do protestu sa totiž rozhodli vstúpiť učitelia na celom Slovensku, ktorí formulovali tri požiadavky vláde, medzi nimi aj žiadosť o zvýšenie platov. V pondelok ostali brány niektorých škôl pre štrajk zatvorené. Sú medzi nimi aj evanjelické školy? Ako sa stavajú k výhradám štrajkujúcich a aký je ich názor na načasovanie štrajku tesne pred parlamentnými voľbami? Dočítate sa v EPST.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 26.1.2016

Orientácie – Televízny posol 24. 1.

RTVS – STV Dvojka – 13.40 hod. – Z obsahu: Ekuména a jej prejavy na Slovensku; P. J. Šafárik – medailón; Koncert "Continental Singers" v Ev. a. v. chráme v Petržalke; Hudobno-slovná kompozícia o Ľ. Štúrovi na Slovenskej škole v Budapešti. Repríza: 29. 1. o 12.30 hod.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 22.1.2016

Služby Božie z Trnavy 24. 1.

Ako každú 4. nedeľu, aj 24. 1. o 9.05 hod. si v relácii Kresťanská nedeľa v Rádiu Slovensko a Rádiu Regina môžete vypočuť evanjelické služby Božie - tentoraz z Trnavy; káže Mgr. Rastislav Hargaš. Piesne: ES č. 193, 288, 200, 355, A 88.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 21.1.2016

Ekumenické služby Božie 24. 1.

V nedeľu 24. januára 2016 o 10.00 hod. RTVS – Slovenská televízia na DVOJKE odvysiela celoslovenské ekumenické služby Božie z Evanjelického a. v. chrámu Božieho v Zemianskom Podhradí.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 20.1.2016

Prečítate si v EPST č. 2

Potrebuje evanjelium marketingovú podporu? Mnoho cirkevných zborov siaha po svetských prostriedkoch v snahe pritiahnuť ľudí k Božiemu slovu. Kedy je marketing v cirkvi užitočný a kedy odpútava pozornosť od podstaty? Odpovede na tieto otázky hľadá najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier.

Z. Zimániová, redaktorka EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 18.1.2016