< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>

Pastiersky list Zboru biskupov ECAV na Slovensku k Veľkej noci 2009

-ek- | 13.4.2009

Pôstne obdobie

1. marca 2009 sa 1. pôstnou nedeľou začalo 40-dňové – quadragesimálne pôstne obdobie, ktoré je predovšetkým vnútornou - duchovnou prípravou na veľkonočné sviatky (sviatky vzkriesenia Pána Ježiša Krista, Jeho víťazstva nad diablom, hriechom a smrťou). Počas pôstneho obdobia si kresťania pripomínajú umučenie a smrť Pána Ježiša Krista.

-ok- | 10.3.2009

Začína sa pôstne obdobie: Prvá pôstna nedeľa

V túto nedeľu, 1. marca 2009, teda 1. pôstnu nedeľu, sa u evanjelikov začína 40-dňové – quadragesimálne pôstne obdobie, ktoré je predovšetkým vnútornou - duchovnou prípravou na veľkonočné sviatky (sviatky vzkriesenia Pána Ježiša Krista, Jeho víťazstva nad diablom, hriechom a smrťou). Počas pôstneho obdobia si kresťania pripomínajú umučenie a smrť Pána Ježiša Krista. Prvá pôstna nedeľa má názov Invocavit, ktorý je...

-ok- | 27.2.2009

Novoročný príhovor generálneho biskupa Miloša Klátika

Ž 143, 8. 10: Daj mi poznať cestu po ktorej mám kráčať, lebo ja dúfam v Teba, bo k Tebe pozdvihujem svoju dušu. Nauč ma plniť Tvoju vôľu, veď Ty si Boh môj; Tvoj dobrý Duch nech sprevádza ma po rovnej zemi!

Tlačové oddelenie GBÚ | 5.1.2009

Pastiersky list k Vianociam 2008

Pastiersky list Zboru biskupov ECAV na Slovensku, 1. slávnosť vianočná, 25. 12. 2008

Zbor biskupov ECAV na Slovensku | 27.12.2008

Prvá adventná nedeľa

Na prvú adventnú nedeľu, ktorá v tomto roku pripadá na 30. novembra, kresťania na celom svete zapaľujú na adventnom venci prvú adventnú sviecu.

| 28.11.2008

Vstupujeme do adventného obdobia

Túto nedeľu - 30. novembra - sa začína nový cirkevný rok, ktorý sa začína adventom, a to preto, lebo príchodom Pána Ježiša Krista sa začína nová doba, doba milosti, v ktorej sa stalo to, čo bolo prorokmi zasľúbené. Kresťania v tomto období žijú v znamení príprav na očakávaný príchod nášho Vykupiteľa a Spasiteľa, Pána Ježiša Krista.

Ján Grešo | 28.11.2008

Pamiatka reformácie 2008

31. október je dňom významného sviatku pre celú našu evanjelickú a. v. cirkev – koná sa slávnosť Pamiatky reformácie. V tomto roku nadobúda zvláštnu dôležitosť tým, že sa slávi na začiatku desaťročia predchádzajúceho oslavám významného výročia – 500 rokov od vystúpenie Dr. Martina Luthera vo Wittenbergu v roku 1517 a začiatku reformácie. Slávime teda prvú z desiatich slávností Pamiatky reformácie, ktoré nás delia od toho okrúhleho výročia.

Edita Škodová  | 29.10.2008

22. nedeľa po Svätej Trojici – téma: Povinnosť odpúšťať

Pán Ježiš hovorí: Ak neodpustíte, ani vám nebude odpustené. Nedáva žiadne hranice, neurčuje žiadnu mieru. Vlastne určuje Petrovi a cez neho aj nám hovorí, že tak máme urobiť vždy, ak nás prosia. Vieš to? Žiješ tak? Nezabudol si prosiť o odpustenie? Neodmietol si prosbu o zmierenie? Nenechaj stvrdnúť svoje srdce.

Ján Kolesár | 19.10.2008

10. nedeľa po Svätej Trojici

Táto nedeľa dostala názov Kajúca nedeľa alebo Nedeľa pokánia v spojitosti so skazou mesta Jeruzalem. Boh týmto časným trestom upozornil židovský národ na neveru a neprijatie Ježiša Krista ako Mesiáša.

Ľudovít Muntág | 24.7.2008

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>