Úprimná sústrasť do Nórska

Generálny biskup Miloš Klátik poslal v mene ECAV Slovensku kondolenciu v súvislosti s tragickými atentátmi v Nórsku Jeho veličenstvu kráľovi Haraldovi V. s manželkou Sonjou, predsedovi vlády Jensovi Stoltenbergovi, biskupke Nórskej evanjelickej cirkvi Helge Haugland Byfuglien, ako aj veľvyslanectvu Nórskeho kráľovstva v SR.
Dovoľte, aby som Vám v mene Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku aj v mene svojom vyjadril úprimnú sústrasť v súvislosti s bombovým útokom na vládne budovy v Osle. Veľmi silno sa nás dotkla najmä streľba do nevinných detí a mladých ľudí na mládežníckom stretnutí na ostrove Utöya a ohromujúce správy o početných obetiach.

Vyjadrujeme solidaritu s nórskym ľudom a vyslovujeme úprimnú sústrasť všetkým, ktorí pri týchto zákerných teroristických útokoch stratili svojich blízkych alebo boli zranení. Spolu s Vami cítime hlboký zármutok a modlíme za pozostalých. Prosíme milostivého Pána Boha, aby Vám pomohol v týchto ťažkých chvíľach.

S hlbokou účasťou

Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku