Otvorený list Predsedníctva ECAV na Slovensku bratislavskému cirkevnému zboru

Bratia a sestry v Ježišovi Kristovi,
Predsedníctvo ECAV na Slovensku je v poslednom čase konfrontované podaniami viacerých členov Vášho cirkevného zboru, v ktorých vyjadrujú nespokojnosť s nakladaním s nehnuteľným majetkom Vášho cirkevného zboru. Tieto diskusie sa preniesli už aj na stránky slovenskej necirkevnej tlače, čo rozhodne nerobí Vášmu zboru a našej cirkvi ako celku dobré meno v okolitom svete.
Títo členovia CZ majú obavy aj o budúce fungovanie cirkevného zboru najmä v súvislosti s jeho plánovaným rozdelením na tri samostatné cirkevné zbory a presúvaním nehnuteľného majetku do vlastníctva dcérocirkví. To všetko sa deje bez náležitej inventarizácie majetku.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku sa preto rozhodlo verejným listom požiadať predsedníctvo Cirkevného zboru ECAV Bratislava, aby do doby, než bude právoplatne a bez akejkoľvek pochybnosti rozhodnuté o organizačnej štruktúre cirkevného zboru, sa zdržalo akéhokoľvek nakladania – prevodom či predajom – svojho nehnuteľného majetku na iné subjekty.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku sa zároveň obracia s prosbou na príslušné orgány Bratislavského seniorátu ECAV, Západného dištriktu ECAV a na Generálny súd ECAV, aby v súlade s platnými cirkevnými predpismi venovali riešeniu situácie v Cirkevnom zbore ECAV Bratislava maximálnu pozornosť a aby sme spoločne naplnili to, čo čítame aj v Písme svätom: „Staráme sa totiž, aby (všetko) bolo dobré nielen pred Pánom, ale aj pred ľuďmi.“ 2K 8, 21

S bratským pozdravom

Miloš Klátik, generálny biskup