Kondolencia k úmrtiu biskupa Baláža

Generálny biskup Miloš Klátik poslal v mene ECAV Slovensku kondolenciu k nečakanému úmrtiu biskupa Mons. Rudolfa Baláža.
Dôstojný brat arcibiskup Zvolenský,

v mene Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku i v mene jej predsedníctva vyslovujem úprimnú sústrasť Rímskokatolíckej cirkvi i Vám k náhlemu odchodu dôstojného brata biskupa Mons. Rudolfa Baláža z tejto časnosti. Pre každého z nás platí, tak ako to píše žalmista v 31. žalme: Ja Tebe dôverujem, Hospodine. Hovorím: Ty si môj Boh! V Tvojej ruke sú moje časy.
Brata biskupa Rudolfa Baláža sme si vážili za jeho neochvejnú vernosť vo viere aj v čase, keď bol prenasledovaný komunistickým režimom. Apoštol Pavel píše: Blahoslavení ste, keď vás hanobia pre meno Kristovo, lebo Duch slávy, Duch Boží spočíva na vás. (1Pt 4, 14)
Oceňujeme i pôsobenie Mons. Rudolfa Baláža vo funkcii predsedu Konferencie biskupov Slovenska.
Pre nás kresťanov i pri náhlej strate vzácneho človeka je najdôležitejšie, najistejšie, skutočne upokojujúce a posilňujúce to, že sme všetci v Božích rukách. Lebo ak žijeme, Pánovi žijeme, ak umierame, Pánovi umierame. A tak či žijeme, či umierame, Pánovi sme. (R 14, 8)

S úctou a s prejavom spoluúčasti

Miloš Klátik
generálny biskup ECAV na Slovensku