< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>

Stanovisko k aktuálnemu stavu spoločnosti Tranoscius, a.s. a konferencii „Hluchoslepta“ v cirkvi

Milé sestry a milí bratia, keďže týždeň, čo týždeň nezastaviteľne Evanjelický posol spod Tatier (ďalej len EPST) prináša neobjektívne informácie a snaží sa zdiskreditovať nás vo vašich očiach, sme nútení zareagovať na niektoré aktuálne problémy v našej cirkvi. Dlhšiu dobu uvažujeme nad tým, ako a či vôbec reagovať, aby sme nevyvolali len novú spŕšku neobjektívnej kritiky, modlíme sa, aby sme sa nedali vyprovokovať nenávisťou k...

media(at)ecav.sk | 7.2.2019

Stanovisko Vieroučného výboru ECAV na Slovensku k homeopatii

V zmysle záverov generálneho presbyterstva zo dňa 7.12.2018 zverejňujeme stanovisko Vieroučného výboru ECAV na Slovensku k homeopatii, ktoré bolo schválené uznesením Synody 2018 č. 15-01.

predsedníctvo ECAV na Slovensku  | 13.12.2018

Vyhlásenie Predsedníctva ECAV na Slovensku k 100. výročiu ČSR

Vyhlásenie Predsedníctva Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku k 100. výročiu založenia Česko-Slovenskej republiky

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 25.10.2018

Ospravedlnenie z TASR

Ako vedúci redakcie, ktorá zverejnila informáciu o výsledkoch voľby generálneho biskupa ECAV, sa Vám chcem ospravedlniť. Preberáme v plnej miere zodpovednosť za túto chybu.

Richard Kvasňovský, TASR | 25.10.2018

TASR šíri nepravdivé informácie o voľbách generálneho biskupa

Bratia a sestry, v médiách boli na základe správy tlačovej agentúry TASR zverejnené nepravdivé informácie o výsledkoch volieb generálneho biskupa ECAV na Slovensku. Do TASR a príslušných médií sme poslali nasledujúce stanovisko.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 24.10.2018

Otvorený list predsedovi vlády SR

Otvorený list najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a židovských náboženských obcí predsedovi vlády Slovenskej republiky.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 25.4.2018

Vyhlásenie Predsedníctva ECAV na Slovensku k zhromaždeniam občanov

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v súvislosti so zhromaždeniami občanov, ktoré sa majú konať v nadväznosti na brutálnu vraždu novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, obracia sa na všetkých účastníkov zhromaždení s výzvou, aby zachovali dôstojnosť a slušnosť a aby sa tieto zhromaždenia niesli v pokoji.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 16.3.2018

Vyhlásenie P-ECAV k vražde Jána Kuciaka

Predsedníctvo ECAV na Slovensku je hlboko otrasené správou o zákernej vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a vyjadruje úprimnú sústrasť ich príbuzným. Dúfame, že tento otrasný čin bude dôkladne vyšetrený a vinníci budú spravodlivo potrestaní. Žiadame, aby boli urobené účinné opatrenia na zaistenie bezpečnosti novinárov, ako aj všetkých mierumilovných občanov Slovenskej republiky.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 27.2.2018

Vyhlásenie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví v Slovenskej republike k tzv. Istanbulskému dohovoru bolo prečítané v kresťanských kostoloch na Slovensku v 2. pôstnu nedeľu 25. februára 2018 v nasledujúcom znení:

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 26.2.2018

Stanovisko Predsedníctva ECAV na Slovensku k medializovaným vyjadreniam Ondreja Prostredníka

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyjadruje sklamanie nad spôsobom, akým evanjelický teológ a vysokoškolský pedagóg doc. Prostredník prezentuje vlastné názory týkajúce sa údajného potláčania práv LGBTI komunity na Slovensku.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku  | 20.9.2017

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>