< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>

Predsedníctvo ECAV k útoku v Manchestri

Predsedníctvo ECAV na Slovensku poslalo britskému veľvyslancovi na Slovensku sústrastný list v súvislosti s teroristickým činom po koncerte v Manchestri, ktorý si vyžiadal 22 mŕtvych a vyše 100 zranených; medzi nimi sú najmä mladí ľudia a deti.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 24.5.2017

Sústrasť Egyptu po teroristických útokoch na koptské chrámy

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyjadruje úprimnú sústrasť patriarchovi Tawadrosovi II., Koptskej cirkvi a egyptskému národu v súvislosti s teroristickými útokmi v koptských chrámoch v Egypte 9. apríla 2017.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 10.4.2017

Vyslovenie sústrasti Švédskej cirkvi

Generálny biskup ECAV na Slovensku poslal kondolenciu arcibiskupke Švédskej cirkvi Antje Jackelén. V liste vyjadruje hlbokú sústrasť rodinám po obetiach teroristického útoku v Štokholme v piatok 7. apríla 2017.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 8.4.2017

Odsúdenie atentátu v Petrohrade

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku rozhodne odsudzuje barbarský atentát v petrohradskom metre, ku ktorému došlo včera, 3. apríla 2017 v Petrohrade.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku  | 4.4.2017

Stanovisko ASEC

Keďže mesačník Evanjelický východ informoval o vyjadrení ZSEZZ, no odmietol informovať o stanovisku ASEC, Predsedníctvo ECAV na Slovensku rozhodlo o zverejnení stanoviska ASEC na stránke www.ecav.sk.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 3.4.2017

Predsedníctvo ECAV o zrušení amnestií

Predsedníctvo ECAV na Slovensku upozorňuje, že zákon povýšený nad spravodlivosť deformuje politické a spoločenské prostredie, čo do budúcnosti môže mať negatívny vplyv na ďalší vývoj demokracie v spoločnosti. Predsedníctvo ECAV preto povzbudzuje poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby prijali také rozhodnutie, ktoré dá priechod spravodlivosti a riadnemu vyšetreniu celej kauzy zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny i všetkých okolnosti, ktoré tomu predchádzali, a dôsledkov, ktoré na únos nadväzovali.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 18.3.2017

Stanovisko GP k článku Aféra u evanjelikov, zverejnenom v Pravde 8. 2. 2017

Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku nepovažuje za správne, ak sa interné problémy cirkvi medializujú vo svetských médiách. Považuje však za potrebné reagovať, ak tieto médiá zverejňujú skreslené a nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú jej dobré meno a hanobia jej predstaviteľov.

Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku | 10.2.2017

Odsúdenie útoku v Berlíne

„Sme zarmútení a šokovaní zo správy o tragédii, ktorá sa včera večer odohrala na vianočných trhoch v Berlíne krátko pred vianočnými sviatkami – sviatkami pokoja, mieru a radosti z narodenia nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista,“ povedal Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 20.12.2016

Kondolencia pani Emílii Kováčovej

Generálny biskup Miloš Klátik ECAV na Slovensku a generálny dozorca ECAV na Slovensku Imrich Lukáč poslali 6. októbra 2016 svoju kondolenciu pani Emílii Kováčovej s rodinou.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 7.10.2016

Ospravedlnenie z Turian

Dnes, 21. 9. 2016, Mgr. Pavel Tomka, zborový farár CZ Krpeľany a administrátor CZ Turany, poslal prostredníctvom e-mailu ospravedlnenie Predsedníctvu ECAV na Slovensku a Zboru biskupov ECAV na Slovensku za neúčasť na stretnutí 12. 9. 2016 v Liptovskom Mikuláši, na ktoré boli členovia CZ Turany pozvaní listom z 15. 8. 2016.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 21.9.2016

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>