< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>

Vyhlásenie Predsedníctva ECAV na Slovensku k 100. výročiu ČSR

Vyhlásenie Predsedníctva Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku k 100. výročiu založenia Česko-Slovenskej republiky

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 25.10.2018

Ospravedlnenie z TASR

Ako vedúci redakcie, ktorá zverejnila informáciu o výsledkoch voľby generálneho biskupa ECAV, sa Vám chcem ospravedlniť. Preberáme v plnej miere zodpovednosť za túto chybu.

Richard Kvasňovský, TASR | 25.10.2018

TASR šíri nepravdivé informácie o voľbách generálneho biskupa

Bratia a sestry, v médiách boli na základe správy tlačovej agentúry TASR zverejnené nepravdivé informácie o výsledkoch volieb generálneho biskupa ECAV na Slovensku. Do TASR a príslušných médií sme poslali nasledujúce stanovisko.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 24.10.2018

Otvorený list predsedovi vlády SR

Otvorený list najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a židovských náboženských obcí predsedovi vlády Slovenskej republiky.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 25.4.2018

Vyhlásenie Predsedníctva ECAV na Slovensku k zhromaždeniam občanov

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v súvislosti so zhromaždeniami občanov, ktoré sa majú konať v nadväznosti na brutálnu vraždu novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, obracia sa na všetkých účastníkov zhromaždení s výzvou, aby zachovali dôstojnosť a slušnosť a aby sa tieto zhromaždenia niesli v pokoji.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 16.3.2018

Vyhlásenie P-ECAV k vražde Jána Kuciaka

Predsedníctvo ECAV na Slovensku je hlboko otrasené správou o zákernej vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a vyjadruje úprimnú sústrasť ich príbuzným. Dúfame, že tento otrasný čin bude dôkladne vyšetrený a vinníci budú spravodlivo potrestaní. Žiadame, aby boli urobené účinné opatrenia na zaistenie bezpečnosti novinárov, ako aj všetkých mierumilovných občanov Slovenskej republiky.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku | 27.2.2018

Vyhlásenie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví v Slovenskej republike k tzv. Istanbulskému dohovoru bolo prečítané v kresťanských kostoloch na Slovensku v 2. pôstnu nedeľu 25. februára 2018 v nasledujúcom znení:

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 26.2.2018

Stanovisko Predsedníctva ECAV na Slovensku k medializovaným vyjadreniam Ondreja Prostredníka

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyjadruje sklamanie nad spôsobom, akým evanjelický teológ a vysokoškolský pedagóg doc. Prostredník prezentuje vlastné názory týkajúce sa údajného potláčania práv LGBTI komunity na Slovensku.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku  | 20.9.2017

Stanovisko k článku pána Havrana ,,Otrávený duch reformácie“ (SME 7. 9.)

Nás evanjelikov uráža v súvise s osobou generálneho biskupa Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku dôstojného pána Miloša Klátika, keď v uvedenom článku bolo použité pomenovanie: sekta pána Klátika.

Ján Kachnič, evanjelický farár v. v. | 19.9.2017

Kondolencia španielskemu veľvyslancovi

Generálny biskup Miloš Klátik dnes poslal kondolenciu veľvyslancovi Španielskeho kráľovstva v Bratislave.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 18.8.2017

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>