Výstava 500 rokov reformácie na Slovensku

Výstava  500 rokov reformácie na Slovensku

Radnica v Spišskej Novej Vsi bola miestom, kde sa opätovne prezentovala výstava 500 rokov reformácie na Slovensku. Slávnostne ju otvoril generálny biskup Miloš Klátik za účasti viacerých významných hostí.
Boli to napríklad biskup Nemeckej luteránskej cirkvi na Ukrajine Sergej Maševský, predseda Matice slovenskej Marián Tkáč, primátor mesta Spišská Nová Ves Ján Volný, ako aj Elena Diakiva, ktorá pracuje ako redaktorka cirkevných médií pre Evanjelickú luteránsku cirkev v Rusku so sídlom v Petrohrade. Počas vernisáže poslúžil spevokol z cirkevného zboru v Nitre pod vedením Katiny Kühnovej. Kurátorkou výstavy bola Zora Bakošová, ktorá ako archivárka GBÚ zodpovedá okrem iného aj za Ústredný archív ECAV na Slovensku.

Zaujímavá a precízne pripravená výstava k blížiacemu sa 500. výročiu reformácie, ktorá odhaľuje históriu cirkvi a jej dôsledky pre prítomnosť, je vytvorená z 15 obrazových panelov so sprievodnými textami, ktorých autorom je generálny biskup Miloš Klátik.

Foto: Edita Sýkorová