Divadlo na VI. ECD vo Zvolene

Pozývame vás na divadelné predstavenia v sobotu 30. júna 2018: v Divadle J. G. Tajovského to bude predstavenie „Krvavý trón“ o 15.00 hod. a Biele divadlo − „Benefícia“ o 18.00 hod.; v hoteli Poľana o 18.00 hod. uvedú dramatizáciu „V službách cirkvi a národa“ a zahrá Zvonkohra Košariská – Priepasné.

VSTUP na obe predstavenia v divadle je ZADARMO. Voľné vstupenky si vyzdvihnite v informačnom stánku Generálneho biskupského úradu v Tržnici duchovných možností na Námestí SNP.

Hra Ján Soloviča „Krvavý trón“ zachytáva časť z histórie ECAV na Slovensku. Na pozadí historických udalostí Prešovských jatiek približuje hrdinstvo a príbeh lásky generála Juraja Otlíka, evanjelického zemana z Horných Ozoroviec, ktorý len o vlások unikol poprave.
Predstavenie v réžii Vlada Špureka naštudovali ochotníci z Prešova k 330. výročiu Prešovských jatiek.
Účinkujú: Juraj Otlík – Peter Mihoč, Eva Otlíková – Jana Vassová, Antonio Caraffa – Vlado Špurek, Cisár Leopold – Ján Bakalár a ďalší.

Biele divadlo: „BENEFÍCIA“ – Biele divadlo sa rozhodlo upovedomiť o nepríjemných skutočnostiach v Afrike príjemnou formou benefičného večera. Prevedú vás ním piati šikovní herci Bieleho divadla, ktorí vám garantujú veľa humoru, emócií, ale aj informácií o tom, prečo je dnes dôležité cítiť zodpovednosť za tento svet.
Účinkujú: Lucia Fajtová, Miloš Klátik ml., Radoslav Paulech, Paulína Pospíšková, Tomáš Jacečko
Autorka: Ingrid Lausland; réžia: Martin Bednár

„V službách cirkvi a národa" – dramatické pásmo približuje založenie spolku Tanoscius v Liptovskom Mikuláši. Môžete si ho pozrieť v sobotu 30. júna 2018 o 18.00 hod. v salóniku hotela Poľana, Nám SNP 2. Predstavenie bolo pripravené k 120. výročiu založenia Tranoscia.
Scenár: Peter Vrlík; réžia: Eva Štofčíková
Účinkujú: Pavol Mráz (Jur Janoška), Peter Vrlík (Rehor Uram Podtatranský), Juraj Španko (Ján Ružiak), Ján Richter (biskup), Mária Ošková (matka); Pavlínka Ošková (dcéra Zuzka), Emma Pavelicová (dcéra Anička)
Zahrajú aj členovia Zvonkohry CZ Košariská – Priepasné a zaspieva zborový spevokol Košariská – Priepasné. Obe telesá diriguje Vladimír Húska.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 25.6.2018

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart